head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gu Ming Xiang, Nannuo Shan 2007 / Shu puer
Charakteristika
Hnědo černý kvalitní list, sem tam větvičky, list drobný, potrhaný, slisovaný do koláče o váze 357g. Vůně je zemitá, dřevitá, oříšková, silnější. Sklizeň: 2006, produkce 2007. Původ provincie Yunnan, pohoří Nannuo, průměrná nadmořská výška 1400 m. n. m. Kvalitní čajík na popíjení. Možno k dalšímů zrání. Velmi dobrá varianta na cesty a do přírody. Továrna: Gu Ming Xiang TF.
Příprava
7g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 7 minut. Čaj snese tak 4 nálevy. Je možno připravit i na Kung fu způsob, pak je nálevů samozřejmě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je nasládlá, kakaová, oříšková, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná s chutí čokolády a oříšků, krémovitá a jemně dřevitá. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný, oříškový.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 418Kč za 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!
Moc dobrý čaj na dlouhé večery.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
GuMingXiang2007
GuMingXiang2007
GuMingXiang2007
tea