head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Guan Zi Zai Man Zhuan Yiwu Xiao Zhuan Cha 50g, 2005 / čínský sheng puer
Charakteristika
Zelený list s bílým tipsem celé větší lístky nebo jen lehce trhané sem tam větvička. Vůně je jemná, květinová, příjemná. Lisovaný do malé cihličky o váze 50g, čaj takto bude velmi dobře zrát. 10ks je baleno v bambusovém listu. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z jara roku 2005, ochutnávám tedy 8 let starý čajík. Zpracování: Ruční tradiční, středně silně lisovaný list. Mao Cha: Staré, přirozeně rostoucí čajovníky pohoří Yiwu. Původ: Yunnan, Man Zhuan, pohoří a oblast Yiwu. Moc dobrý čaj, za 10 - 15 let bude vynikající!
Příprava
Přibližně 4g čaje na 100ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85 - 95°C, necháme louhovat asi 30s až 5 minut. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce zelená, až oranžovohnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, medová, s tóny lesního ovoce. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny květin, ostružin, medu a lehkým zeleným tónem. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 nebyla kalkulovaná.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
GuanZiZaiYiwu2005

GuanZiZaiYiwu2005

GuanZiZaiYiwu2005
GuanZiZaiYiwu2005
GuanZiZaiYiwu2005
GuanZiZaiYiwu2005
tea