head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hai Wan HOP, Beeng Cha 2001 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědý list hrající všemi odstíny této barvy s výskytem zlato hnědých ochmýřených tipsů. Vůně je jemná s tóny vzácných dřev, lehce ovocná, povidlová s kafrovou vlnkou zrání, velmi příjemná. Zpracování i použitý list je kvalitní. Sklizeň čaje je z roku 2001, takže testuji 12 let starý čaj. Továrna: Hai Wan Tea Factory. Raná produkce této továrny. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Yi Wu a další. Mao cha: Směs Yi Wu a ostatních oblastí. Čaj není standartní produkce této továrny, ale je to upravená receptura pro vážené dodavatele na zakázku. NeiFei byl číslovaný, byla to limitovaná edice. Možno popíjet ihned, nebo vhodný na další dozrávání. Čaj zrál ve vlhčím prostředí celé roky na Taiwanu. Moc dobrý čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 3 minuty. Čaj snese tak 5 a více nálevů. Nebo na způsob Kung-Fu, právě tento čaj si to zaslouží a nálevů je pochopitelně více a vychutnáme si je do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je  jemná se stopou vzácných dřev, nasládlá s kafrovým tónem, povidlová a květinově svěží. Chuť je nasládlá, delikátní s tóny sladkých dřev a květin, lehce povidlová, kafrová, příjemně velmi lehce kořenitá a sladce dřevitá. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý se stopami květin, sladkého dřeva a lehkých kořenitých tónů. Velmi dlouho vydrží než se zcela ztratí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 145 US, za kus o váze 357g. Měl jsem k dispozici jen vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Pohladí naše zažívání a navodí pocit vnitřní pohody. Je to opravdu luxusní čaj, pokud máte tu možnost jej sehnat, neváhejte! Vychutnejte si tento čajík, při slavnostních chvílích.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HaiWanHOP2001
HaiWanHOP2001
HaiWanHOP2001
tea