head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net
Název
 He Kai Gu Shu Beeng Cha, 2016 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zelenobílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální, květinová. Sbíráno tips a dva lístky. Čaj je pevněji lisován do koláčku o váze 200 g  roce 2016 na jaře v dubnu. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2016, březen. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Staré Gu Shu čajové stromy. Původ: Provincie Yunnan, He Kai, Man Nan Lao Zhai. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na cca 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle oranžová až zelenožlutá. Vůně je jemná, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová. Chuť je silnější, zajímavá, velmi bohatá, nasládlá, plná, příjemně květinová s vegetálním a lehce trpkým tónem. Dozvuk je plný, delší, příjemně trpknoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla cca 38 US za kus/koláč 200g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu, dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Hekai2016

Hekai2016

Hekai2016

Hekai2016

tea