head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hong Shi Cha, Guanxo, 1980´  "Dragon ball Tea" / Rarita z Číny
Charakteristika
Hnědočerné až hnědé hrudky velikosti 1-2 mm. Vůně je příjemná, sladká, jako starý sklep a arakový oříšek. Tento čaj je rarita, čajové listy spolu s bylinami jsou vloženy do nádoby a tam je nalákán hmyz, ten naklade vajíčka, jeho larvy požírají čajové listy a jeho exkrementy jsou tento produkt. To vše se pak praží spolu s medem a čajovými lístky. Čaj je z počátku 80 let, ochutnávám tak 30 let starý vyzrálý čaj. Oblast: Čaj je z provincie Guangxi. Producent: Privátní. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci, 30 let je dostačující čas. Zajímavost a raritka.
Příprava
Přibližně 2 g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 20 s až 3 minuty. Čaj snese až 5 nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více. Tento čaj si to opravdu zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová až hnědá a čistá. Vůně je nasládlá, lehce cítit sklepem, ornou půdou a arakovým oříškem a lehce květinově, je velmi příjemná. Chuť je nasládlá, bylinková a velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický a lehce chladivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 8 US za 10 g. Plus poštovné z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Má uklidnující účinek na žaludek a střeva. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HongShiCha1980

HongShiCha1980

tea