head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Gushu Huang Pian, Linyinghao Guafengzhai Beeng Cha, 2011 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky velké, celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, po zahradním ovoci a květinách. Čaj je lisován do koláčku o váze 400 g  roce 2011 na jaře v květnu, pomocí kamenných forem. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2011. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Z pohoří Yiwu, okolí vesnice Guafengzhai 1500 m. n. m., z roku 2011, starší čajové stromy, tento čaj zpracovávájí lidé etnika Yao. Původ: Provincie Yunnan, Yiwu okolí vesnice Guafengzhai. Továrna: Linyinghao TF. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na cca 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až hnědá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a ovocná. Chuť je nasládlá, plná, příjemně vegetální, lehcě květinová, trochu trpký tón který přechází v sladkost, při delším louhování se stavá dominantním. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla cca 368 kč za kus/koláč 400 g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3., 6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu, dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HuangPian2011
HuangPian2011
HuangPian2011HuangPian2011
HuangPian2011

tea