head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Hai Zhuan Cha 1995 / Čínský shu puer
Charakteristika
Hnědo černý větší list, sem tam větvičky, list středně velký až větší, potrhaný, slisovaný do cihly o váze 250g. Vůně je zemitá, dřevitá, oříšková, silnější. Tento čaj " shu puer " si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-). Původ provincie Yunnan, Menghai. Stáří: 1995. Možno k dalšímů zrání. Velmi dobrá varianta na cesty a do přírody. Kvalitní a chutný čaj. Privátní produkce obchodu Jin Hai.
Příprava
5g na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat 20s až 5 minut. Je možno krátce povařit do 5 minut a přidat trochu másla a soli jak to dělají v Tibetu. Je to velmi zahřívající směs a měla by se pít v zimě, třeba na lyžích, výletech, bruslení apod. Čaj snese tak 4 nálevy. Je možno připravit i na Kung fu způsob, pak je nálevů samozřejmě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je nasládlá, oříškově krémová, příjemná. Chuť je nasládlá, lehce nakyslá, hutnější s chutí ořísků na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný, oříškový.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 800Kč za 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!
Moc dobrý čaj na dlouhé večery.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
JinHai1995
JinHai1995
JinHai1995
tea