head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Gua, Xiaguan, 2001, Golden Melon / Zlatý meloun, shu puer
Charakteristika
Černohnědý drobnější kvalitní list s vyšším podílem tipsů. Strojově velmi pevně slisovaný do tvaru dýně nebo jak se říká melounu v originále "Jin Gua Cha" o váze 500 g původně, nyní po 14 letech 432 g! List téměř celý, místy potrhaný sem tam větvičky, listová třída 3. Vůně je výrazná, ušlechtilá, sladce zemitá, sametově sladká. Jedná se dobrou kvalitu jak čaje tak zpracování. Rok výroby je 2001 jaro, lisován téhož roku v létě. Ochutnávám 14 let starý čaj. Původ: Oblast Menghai, kultivované čajovníky. Továrna: Xiaguan Tea Factory. Čaj je vynikající, zrál od roku 2002 na Tchaiwanu v kontrolovaném skladu. Pochopitelně ještě může dozrávat a uhlazovat své chutě. Je to taková raritka pro milovníky tmavého "shu" pueru.
Příprava
Asi 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu 150 ml a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 5 s a postupně přidáváme. Čaj snese neskutečné množství nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně rudohnědá až hnědočerná. Vůně je jemná, příjemná, zemitá a sametově nasládlá. Chuť je nasládlá, jemná, plná, lehce sladce zemitá a sametově oříšková s smetanovým tónem. V dalších nálevech cítíme i kořeněné tóny s ořechovým dozníváním. Dozvuk je delší, plný, ušlechtilý, sládnoucí, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2015 byla 4998 Kč za kus cca 500 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, jeho energie je neskutečná!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
JinGua2015Xiaguan
JinGua2015Xiaguan
JinGua2015Xiaguan

JinGua2015Xiaguan


tea