head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tong Qing Hao, Jiu Wan, Zhuang Cha, 2004 / Sheng puer
Charakteristika
Zelenohnědý list, téměř celý, sem tam větvička, středně kvalitní list. Velmi jemné a sladce delikátní vůně tmavého ovoce a květin. Pěvněji slisovaný  list do tvaru cihly - Zhuan Cha o váze 250 g. Čaj je z jara roku 2004. Kultivar: Da Ye. Zpracování: Tradiční a většinově ruční. Původ: Provincie Yunnan. Producent: Jiu Wan TF. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Dobrý čaj za dobrou cenu.
Příprava
Přibližně 4 g čaje  na 100 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30 s až 5 minut. Takto připravíme tak 6 nálevů. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžová až hnědá. Vůně je jemná, květinová, nasládlá, příjemná. Chuť je nasládlá, trochu těžší, cítíme sladké dřevo s vlnkou  po tmavém lesním ovoci. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, dřevitě ušlechtilý. Evokuje příjemný pocit sladkosti v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 99 Kč za kus o váze 25 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak, že je harmonizuje všechny. Je to opravdu zajímavý čaj, co by neměl nikomu ujít. Navozuje velmi veselou, příjemnou i meditační a tvořivou náladu.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2004JiuWanTongQingHao

2004JiuWanTongQingHao

tea