head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lang He TF,  He Xiang Jin Zhen, San Cha 2009 / Čínský heicha, shu puer
Charakteristika
Černohnědý list s zlatavým tipsem. List je jemný, drobný, vysoký podíl tipsů. Vůně je jemná, kouzelná, ušlechtile sladká, čokoládová, stopy lotosu, velmi jemně zemitá. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Název: He Xiang Jin Zhen - Lotosové aroma, zlaté jehličí nebo jehličky. Produkce 2009. Původ: Oblast Menghai, Lincang, Yongde i další oblasti jako směs. Čaj je vhodný na dozrávání, velmi dobrý je i na okamžité popíjení. Továrna: Lang He TF.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 15 s až 6 minut. Čaj snese tak 5 nálevů a více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědočerná. Vůně je jemná, příjemná, květinově lotosová, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, hutnější, stopička příjemné lotosové vůně se promítne do chutě nálevu, cítíme také hořkou čokoládu se stopičkou bylin. Dozvuk je delší, příjemně sládnoucí se stopou hořké čokolády.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2019 byla 12 US plus pošta z Číny za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na kdykoliv, vynikající je na zimní nebo chladná rána. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak, že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou náladu, nastartuje nás pro zimní den. Vhodný  také pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LangHe2009HeXiangJinZhen

LangHe2009HeXiangJinZhen


tea