head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lao Cha Tou, Jingmai, 2007 / Shu puer
Charakteristika
Černo hnědý list s v tak zvaných nugetkách, srolky listů jsou o velikosti hrachu až fazole. List je téměř celý, drobný, s mnoha tipsy a sem tam větvičky. Cha Tou - Čajové hlavy, jsou přirozeně vzniklé srolky při fermentaci čaje. Vůně je jemná, příjemná, ušlechtilá, ořechová, velmi specificky kořenitá. Mao Cha: Oblast Jingmai. Sklizeň: 2007. Původ: Yunnan, oblast Jingmai. Čaj možno nechat ještě dozrávat, ale dobrý je již nyní.
Příprava
Asi 7g čaje na 200ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 20s až 6 minut. Čaj snese až 6 nálevů. Nebo lze připravit jako každý Pu Er i na Kung fu, dosáhneme tím samozřejmně i více nálevů...
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo černá. Vůně je plná, silná, příjemná, kořenitá, květinová. Chuť je nasládlá, krémově ořechová, datlová. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2012 byla 316Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LaoChaTouJingmai2007
LaoChaTouJingmai2007
LaoChaTouJingmai2007
tea