head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lao Da Shu, Mao Cha 2007 / Staré velké čajové listy, čínský čaj - surovina pro výrobu čaje
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé štíhlé a velmi dlouhé lístky. Vůně je jemná, květinová, sladce ovocná, se stopami vzácných dřev. Jedná se o surovinu - polotovar, ze kterého se pak lisují klasické puery. Název: Lao Da Shu - Staré velké čajové listy.  V Číně jej popíjejí kunmingští obchodníci z louhovaček, jelikož se listy díky velikosti špatně vejdou i do gaiwanu. Pochází z oblasti Jinggu, z roku 2007, ochutnávám tedy 5 let starý čaj. Moc dobrý čaj, ale potřebuje ještě trochu dozrát.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do širokého zhongu nebo louhovačky ( sklenice na louhovaní ) a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30 s až 5 minut. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, příjemná, ovocně květinová a vegetální. Chuť je trochu neuhlazená, nevyvážená, ovocně nasládlá, vegetální a svěží. Dozvuk je středně dlouhý, sládnoucí, lehce příjemně ovocný a dřevitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 398 kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu. Vynikající na jízdu na kole. Velmi příjemný i za studena.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LaoDaShu2007
LaoDaShu2007
LaoDaShu2007
tea