head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ban Komaen Gu Shu, Mao cha 2014 / sheng puer
Charakteristika
Lístky hrají všemi odstíny zelené. Velké hrubé listy, střední lístky i tipsy s občasnými větvičkami, pocházejí ze starých čajových stromů, voní naprosto úchvatně, je cítit charakter kvalitního sheng pueru, jemná květinová vůně  s dřevitými a ovocnými tóny. Jedná se o volně sypané lístky - mao cha. Sklizeň: 8. až 9. Březena 2014. Produkce jen 2 kg, vyrobeno na privátní objednávku. Tradiční zpracování. Mao Cha: Asi 400 let staré stromové čajovníky z oblasti co hraničí s Yiwu, blízko vesnice Ban Komaen, provincie Phongsali v Laosu. Nadmořská výška je od 450 m. n. m. po 1800 m. n. m. Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste! Doporučuji na zrání, ale dá se pít již teď.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 100 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10 s až 4 minuty. Čaj snese tak 5 a více nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čirá, jiskrně zelená. Vůně je jemná, příjemná, vznešená, vegetální až ovocná. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová, vegetální s vyráznou sladce ovocnou a později příjemně natrpklou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně květinovým a sladce ovocným tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 nebyla zjištěna, byl to dar. :-)
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 3., 6. a 7. čakru. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Výborný čaj v parných dnech. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin, je to čaj plný energie.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2014LaosBanKomaen
2014LaosBanKomaen
2014LaosBanKomaen
tea