head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao Special Grade, In Jar 2009 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Hnědočerný list s nízkým výskytem větviček, spíše drobnější lístky. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Liu Pao bylo skladováno v dóze, kde zraje trochu jiným způsobem, což se projevuje hlavně v chuti čaje. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Řadíme jej mezi Heicha - tmavé čaje. Velmi kvalitní sorta (Special Grade) tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj je z let 2008-2009, do roku 2019 zrál v dóze a nyní ho po 10 letech ochutnávám. Původ: Provincie Guanxi, produkce malé továrny.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o obsahu cca 150 ml. Zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 20 s až postupně 5 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, plná, silná, lehce dřevitá, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, lehce dřevitý a jemně zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla cca 10 US za 50 g. Kupováno z Číny přes eshop, cena je bez dopravy.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává  hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Liu Bao 2009 In Jar

Liu Bao 2009 In Jar


tea