head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao, 1128, Three Cranes Brand 2011 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Hnědočerný list, malé celé listy i větvičky. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Čaj je z roku 2011, listy nejvyšší kvality Yiji, sklízen je v okolí vesnice Liubao. Produkce je v roce 2013 v lednu. Původ: Provincie Guanxi v okolí vesnice Liubao. Čaj může ještě dozrávat a rozvíjet své chutě, ale dobrý je již nyní. Továrna: Guangxi Wuzhou Factory, brand Three Crane.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 5 minut. Čaj snese tak 4 nálevy. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědooranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po lehce arakovém oříšku,  jemně zemitá. Chuť je nasládlá, hladká, silnější a výraznější, příjemná s sladkozemitým tónem, lehce je cítit arakový oříšek a tmavé čokoládové tóny. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladkozemitý a  silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 98 kč za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Vynikající na osvěžení po celodenní jízdě v parnu na motorce nebo kole. :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2011LiuBao1128ThreeCranes

2011LiuBao1128ThreeCranes


tea