head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao Three Cranes, 2409 Old Bush, 2014 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Hnědočerný list, větší celé listy i větvičky. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Liu Pao pěchováno do velkých košů. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Čaje je z roku 2014 ze starých stromů, pak v roce 2017 byl zabalen do 900 g košů. Receptura: 2409, čaj tedy zrál volně ložený 3 roky. Původ: Provincie Guanxi, kraj Cangwu u města Liubao a Wuzhou. Továrna: Three Cranes. Jedná se o vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 6 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 100 ml a zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 5 minut. Čaj snese tak 6 nálevů. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až černá. Vůně je  jemná, nasládlá po lehce arakovém oříšku,  jemně zemitá. Chuť je nasládlá, velmi svěží, chuťově silnější, velmi ušlechtilá, olejnatě hustá s kávovými tóny, na pozadí je lehce cítit arakový oříšek. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladkozemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 11,5 US plus pošta z Číny za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Vynikající na osvěžení a po celodenní jízdě v parnu na motorce nebo jízdním kole. :-) Já jej piji i v zimě, hlavně ráno mi chutná.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
3 Cr. 2014 Liubao

3 Cr. 2014 Liubao

3 Cr. 2014 Liubao

tea