head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao Three Cranes, 2503, 2015 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Hnědočerný list, větší celé listy i větvičky. Střední kvalita čaje. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa, zemité vůně a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Čaje je z roku 2015, kdy byl sklízen v odlišných lokacích Guangxi, ten rok i fermentován. Baleno do košíků o hmotnosti 500 g v roce 2018. Receptura: 2503. Původ: Provincie Guanxi, Wuzhou. Továrna: Three Cranes. Jedná se o velmi dobrý čaj!
Příprava
Přibližně 7 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 100 ml a zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 5 minut. Čaj snese tak 6 nálevů. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až černá. Vůně je  jemná, nasládlá po lehce arakovém oříšku,  jemně zemitá. Chuť je velmi komplexní, nasládlá, silnější, olejnatě hustá a lehce bylinková, na pozadí je lehce cítit arakový oříšek a tmavé čokoládové i houbové tóny. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladkozemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 45 US plus pošta z Číny za 500 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Vynikající na osvěžení a po celodenní jízdě v parnu na motorce nebo jízdním kole. :-) Já jej piji i v zimě, hlavně ráno mi chutná.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Liu Bao 2015 Three Cranes 2503

Liu Bao 2015 Three Cranes 2503


tea