head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao, Ye Yun Gu Shu, Zhuan Cha, Three Cranes Brand 2014 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Hnědočerný list, malé celé listy i větvičky. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Čaj je z roku 2014, listy nejvyšší kvality. Produkce je v roce 2018, čaj po lehké fermentaci byl uskladněn 4 roky, po té nabízen. Původ: Provincie Guanxi. Čaj může ještě dozrávat a rozvíjet své chutě, ale dobrý je již nyní. Továrna: Guangxi Wuzhou Factory, brand Three Crane, Yu Yen Gu Shu.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 5 minut. Čaj snese tak 4 nálevy. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědooranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po lehce arakovém oříšku,  jemně zemitá. Chuť je nahořklá, hladká, silnější a výraznější, příjemná s bylinkovým a ovocným tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladkozemitý a  silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 5 US plus doprava z Číny za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně energie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Vynikající na osvěžení po celodenní jízdě v parnu na motorce nebo kole. :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2014LiuBaoYeYunGuShu

2014LiuBaoYeYunGuShu


tea