head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao First Grade, Guanxi 2015 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Hnědočerný list, drobnější lístky i větvičky. První kvalita (Yi Ji). Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa, zemité vůně a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Čaj je sklízen a produkován roku 2015. Baleno do košíků o hmotnosti 15 kg. Původ: Provincie Guanxi, Wuzhou.  Jedná se o velmi dobrý čaj!
Příprava
Přibližně 7 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 100 ml a zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 5 minut. Čaj snese tak 6 nálevů. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až černá. Vůně je kakaově  jemná, nasládlá, jemně zemitá. Chuť je velmi komplexní, nasládlá, silnější, olejnatě hustá a lehce bylinková, na pozadí je lehce cítit arakový oříšek a tmavé čokoládové. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladkozemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 10 US plus pošta z Číny za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně energie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Vynikající na osvěžení a po celodenní jízdě v parnu na motorce nebo jízdním kole. :-) Já jej piji i v zimě, hlavně ráno mi chutná.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Guanxi2015FirstGradeLiuBao

Guanxi2015FirstGradeLiuBao


tea