head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao, Ye Sheng 803, 2002 / Čaj Šesti Pevností
Charakteristika
Hnědo černý list, větší celé listy i větvičky. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Liu Pao je baleno jako volně ložený list. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Je to dodatečně fermentovaný "oolong" a většinou je řazen mezi černé několikrát fermentované čaje, tedy heicha. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj je z roku 2002, ochutnávám tedy téměř 13 let starý čaj. Původ: Provincie Guanxi, Wuzhou, Liu Bao. Čaj může ještě dozrávat a rozvíjet své chutě, ale dobrý je již nyní. Produkce minority Yao, skladováno jako volně ložený list v Guangxi.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o obsahu cca 150 ml a  zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s, postupně až 5 minut. Čaj snese tak 6 nálevů a více, dle délky zrání. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně zemitá, svěží a příjemná. Chuť je nasládlá, silná, příjemná s sladkozemitým tónem, lehce je cítit arakový oříšek a svěží chuť. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, příjemně sladkozemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla cca 10 US  za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Vynikající na osvěžení po celodenní jízdě v parnu na motorce nebo jízním kole. :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2002LiuBaoYeSheng

2002LiuBaoYeSheng


tea