head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lixing TF, Gong Ting Beeng Cha 2008 / Čínský heicha, shu puer
Charakteristika
Černohnědý list s zlatavým tipsem. List je jemný, drobný, vysoký podíl tipsů. Vůně je jemná, kouzelná, ušlechtile sladká a jemně zemitá. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování.  Jedná se o 5 let starý čaj. Sklizeň: Jaro 2008. Lisován byl v červnu 2008, středně silně pomocí hydraulických lisů. Původ: Oblast Menghai a Lincang. Továrna: Liming Xinghuo TF. Čaj je vhodný na dozrávání.
Příprava
Přibližne 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 15s až 6 minut. Čaj snese tak 5 nálevů a více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědočerná s odstínem červené. Vůně je jemná, příjemná, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, jemně zemitá, kakaová, krémová. Dozvuk je delší, příjemně sládnoucí se stopou kakaa.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2013 byla 408kč za koláč - 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LimingGongTing2008
LimingGongTing2008
LimingGongTing2008
tea