head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Lixing, Beeng Cha 357g, 2009 / Sheng Puer
Charakteristika
Zelenohnědobílý list s občasným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá s vegetálním a květinovým tónem. Čaj je lisován do koláče o váze 357 g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2009. Lisování: 6.6. 2009. Maocha: Směs lístků z Lancang a Menghai oblastí. Původ: Provincie Yunnan, Lan Cang a Meng Hai.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na cca 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce zelenožlutá. Vůně je jemná, příjemná, sladce vegetální, ovocná. Chuť je nasládlá, dosud neuhlazená, květinová, se zelenými lehce nahořklými tóny. Dozvuk je delší, sládnoucí, vegetální, středně dlouhý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla 8 US za kus/koláč 357g. Plus doprava, já měl jen vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje jako každý sheng.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lixing2009
Lixing2009
Lixing2009
tea