head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Long Chang Hao, Qiao Mu, Beeng Cha, 2005 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědý list, středně velké lístky, ale celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Mnoho velkých tipsů. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, po zahradním ovoci. Lisování: Silněji lisovaný list, na jaře 2005, do tvaru koláče - beeng cha o hmotnosti 357 g. Ochutnávám 9 let starý čaj. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2005. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Staré přrozeně rostoucí čajové stromy z jižní hranice provincie Yunnan. Původ: Provincie Yunnan, jižní hranice. Produkce: Long Chang Hao TF. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na cca 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 5 až 7 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová se stopou tmavého lesního ovoce. Chuť je nasládlá, plná, je cítit lesní ovoce s květinovým tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi bohatý. Čaj je velmi vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2014.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LongChangHaoQiaoMu2005
LongChangHaoQiaoMu2005
LongChangHaoQiaoMu2005
LongChangHaoQiaoMu2005
LongChangHaoQiaoMu2005

tea