head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Long Ma Tong Qing 1983, Menghai / Čínský shu puer
Charakteristika
Hnědý celý list, velký, lehce zpřehýbaný, nelámaný, s větvičkami. Vůně je omamná, sladce čokoládová, ušlechtilá, oříšková. Čaj je lisován do koláče o váze 357g. Čaj je z roku 1983. Ochutnávám tedy 29 let starý čaj. Oblast: Yunan, Meng Hai. Mao Cha: Oblast Menghai. Továrna: Long Ma Tong Qing. Vhodná na uskladnění i okamžitou konzumaci. Lahůdka pro každého milovníka tmavých puerů!
Příprava
Přibližně 6g čaje na 150ml, zalijeme vodou o teplotě asi 99°C. Čaj louhujeme asi 15 vteřin, dobu louhování prodlužujeme až na 2 minuty pro pozdější nálevy. Čaj snese velmi mnoho nálevů, až 8. Tento čaj si zaslouží přípravu na Kung Fu. Nálevy jsou chutnější a je jich více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo červená. Vůně je sladká, jemná, jemně a příjemně ořísková, čokoládová.
Chuť je plná, nasládlá, harmonická, příjemná, krémově oříšková, čokoládová a příjemně lehce kořenitá. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, plný a harmonický.

Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 4500Kč za kus/koláč 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LongMaTongQing1983
LongMaTongQing1983
LongMaTongQing1983
tea