head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Menghai 7262 Beeng Cha 2000 / Shu puer
Charakteristika
Hnědý list, slisovaný do koláče o váze 357g. Celý list, velký lehce zpřehýbaný, místy kousky lístků a větvičky. Vůně je jemná, sladce čokoládová, ušlechtilá, oříšková. Tradiční zpracování s použití lisu. Leaf Grade 2-6. Čaj je z roku 2000. Receptura: 7262. Ochutnávám tedy 13 let starý čaj. Továrna: Menghai TF, brand Dayi. Oblast: Menghai. Produkce: Privátní, pro Zhong Cha Gong Si. Vhodná na uskladnění i okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml konvičku, zalijeme vodou o teplotě asi 99°C. Čaj louhujeme asi 30 vteřin, dobu louhování prodlužujeme až na 2 minuty pro pozdější nálevy. Čaj snese velmi mnoho nálevů, až 8.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo červená. Vůně je sladká, jemná, jemně a příjemně zemitá, čokoládová.
Chuť je  lehce nasládlá, dřevitá a trochu svíravá. Další nálevy čaj trochu kultivují a zjemňují, dřevitost a trpkost trochu slábne. Na pozadí jsou příjemné olejnaté tmavé tóny. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, plný a harmonický.

Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! cena v roce 2013 byla 73€ za koláč 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MengHai7262_2000
MengHai7262_2000
MengHai7262_2000
tea