head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 
Menghai, private order style 7542 Beeng Cha, 2007 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Hnědý list s četným s tipsem, lístky větší celé, pevně rolované, někdy lehce zpřehýbané sem tam větvička. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, po zahradním ovoci, sladkém dřevu s kafrovou vlnkou. Čaj je lisován do tvaru koláče - beeng cha. Ochutnávám 11 let starý čaj. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to velmi dobré zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2007. Kultivar: Da Ye. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Receptura 7542. Původ: Provincie Yunnan, oblast Menghai. Produkce: Malá privátní továrna v oblasti Menghai, obal je kopie obalu továrny Menghai TF, privátní objednávka pro soukromou osobu z Taiwanu. Čaj zrál v kontrolovaném mírně vlhčím skladu. Vynikající čaj.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na cca 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99 °C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 5 až 10 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až hnědá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce melasová, lehce květinová s vůní tmavého lesního ovoce a kafru. Chuť je nasládlá, plná, po tmavém ovoci s dřevitým a květovým tónem, na patře sládnoucí s kafrovou  a kořeněnou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je velmi vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla asi 897 Kč za kus/357g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu, dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

Menghai7542style2007

Menghai7542style2007

Menghai7542style2007

Menghai7542style2007


tea