head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Menghai CNNP, Fang Cha 2002 / zelený sheng puer
Charakteristika
Hnědozelenočerný list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky zcela nelámané, drobné až střední. Sem tam větvička. Vůně je jemná lehce vegetální, květinová s kafrovým a ovocným tónem. Lisovaný do tvaru čtverce ( Fang Cha ) o váze 250g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování hledaná produkce odvozená od receptury 7582. Lisování v březnu roku 2002, ochutnávám 11 let starý dnes už archivní puer. Čaj je z továrny Menghai, vyrobeno pro CNNP. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu dozrávání, ale naprosto vynikající je již teď!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 5 až 9 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová, až hnědá. Vůně je silná, příjemná, květinová, sladce ovocná, vznešená s tóny tmavého ovoce a kafrovou vlnkou, výrazný květový charakter se snoubí s chutí a vůní malin a ostružin. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, květinová s kafrovou vlnkou s výrazným tónem květin a tmavého lesního ovoce. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně kořenitým tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem a velmi příjemně doznívají s kafrovou chutí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2013, kus/250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na meditativní aktivity, přemýšlení, duševní práci, ale i na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MenghaiCNNPFangCha2002
MenghaiCNNPFangCha2002
MenghaiCNNPFangCha2002
MenghaiCNNPFangCha2002
MenghaiCNNPFangCha2002 MenghaiCNNPFangCha2002
MenghaiCNNPFangCha2002
tea