head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Golden Melon, 2005 / Shu puer
Charakteristika
Hnědočerný list. Listy jsou starší, větší, téměř nelámané s zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky a řapíky. Vůně je oříšková, květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Listová třída 1-3. Lisování: 2005, do malých hnízdeček - zlatý meloun a zabaleno do papíru se zlatými skvrnami. Hmotnost jednoho asi 20 g. Ochutnávám 19 let starý čaj. Oblast: Nezjištěna. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 7 g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 3 s postupně až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více a tento čaj si to opravdu zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědooranžová. Vůně je nasládlá, oříšková, květinová, příjemná. Chuť je nasládlá, oříškově krémová, velmi svěží. Dozvuk je delší, velmi příjemný, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 4,6 US za kus + pošta z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak, že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2005GoldenMelonShu

2005GoldenMelonShu

2005GoldenMelonShu


tea