head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Menghai Gong Ting, bílý obal, koláč 2014 / Shu puer
Charakteristika
Hnědočerný list. Listy jsou drobné se zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky. Vůně je oříšková, květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Čaj je lisován do koláče o hmotnosti 357 g. Sklizeň: 2014. Ochutnávám 5 let starý čaj. Oblast: Menghai, směs oblastí, třída gong ting a podobné velikosti lístků. Zpracování: Částečně ruční. Čaj je balen jen do bílého obalu, bez razítka továrny či jakéhokoliv popisu. Dobrý čaj za výbornou cenu.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 3 s postupně až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více a tento čaj si to opravdu zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědooranžová. Vůně je nasládlá, oříšková, květinová, příjemná. Chuť je nasládlá, po hořké čokoládě, jemně květinová, lehká kafrová vlnka je cítit. Dozvuk je delší, velmi příjemný, sládnoucí a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 18 US + pošta z Číny za 357 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MenghaiShuGongTing2014

MenghaiShuGongTing2014


tea