head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 
Mengku, Bamboo, 2017 / Tmavý shu puer v bambusu
Charakteristika
Hnědočerný list. List je kvalitní, střední velikosti. Vůně je oříšková, čokoládová, lehce květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Čaj byl napchán do bambusu, kde byl pečen a tím získal aroma bambusu. Čaj byl nařezán a pak zabalen na malé kusy a to i s bambusem. Sklizeň i fermentace 2016. Ochutnávám 3 roky starý čaj. Oblast: Yunnan, Mengku. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Jeden kus čaje (můžeme i s bambusem) vložíme do zhongu, gai pei nebo ještě lépe konvičky a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 30 s až 2 minuty. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědooranžová. Vůně je nasládlá, oříšková,  bylinková až květinová, příjemná. Chuť je nasládlá, čokoládově nahořklá, lehce oříškově krémová, sladce bambusová a příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický díky bambusu a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 11,5 US za 100 g plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
MengkuBamboo2017

MengkuBamboo2017

MengkuBamboo2017

tea