head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mengku Wei Zui Yuan, Zhuan Cha 2009 / Sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list s tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně tmavého ovoce, lesních plodů a trávy. Slisovaný hydraulickým lisem do cihličky o váze 100g. Stáří čaje je asi 4 roky je z roku 2009 z jara. Produkce: 12.4. 2009. Maocha: Čajovníky z oblasti Mengku v prefektuře Lincang 2000 m.n.m. Původ: Provincie Yunnan, Lincang, Mengku. Producent: Shuangjiang Mengku Tea Company. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 150ml a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 2 minuty. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom. Tento skvost si to jistě zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně žluto oranžová. Vůně je  silnější, vůně lesních plodů, ovoce. Chuť je plná, nasládlá, silná, po tmavém zahradním ovoci a květinách. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 158Kč za kus o váze 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MengkuWieZhuYuan2009
MengkuWeiZuiYuan2009
MengkuWeiZuiYuan2009
tea