head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mengmao Lao Shu Ye Sheng Purple Varietal Mao Cha, 2011 / Sheng puer
Charakteristika
Hnědo fialovo zelený a místy žlutý list, celý, sem tam větvička a pupen, kvalitní list. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně květin, povidel ostružin. Surový polotovar - Mao Cha. Sklizeň: Jaro 2011.  Maocha:  Divoké čajovníky z oblasti Baoshan, poblíž vesnice Mengmao ve výšce cca 2600 m. n. m. , jde o přirozenou mutaci čínského a asámského čajovníku. Lístky jsou tmavě fialové. To má na svědomí fenol Anthocianin který přirozenou chemickou reakcí mění barvu. Původ: Provincie Yunnan, oblast Baoshan, poblíž vesnice Mengmao. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Vynikající čajík. Velmi zajímavý čaj s specifickou chutí.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou cca 90°C, necháme louhovat asi 30s až 2 minuty. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo žlutá. Vůně je  jemná, květinová, ovocná, nasládlá, povidlová, příjemná. Chuť je nasládlá, plná, zatím nevyrovnaná, lehce borůvkovou a květinovou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 216Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Navozuje velmi příjemnou meditační a tvořivou náladu. Traduje se že tento čaj snižuje krevní tlak, snižuje hladinu krevního cukru a odbourává tuky.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MengmaoLaoShuYeShengMaoCha2011
MengmaoLaoShuYeShengMaoCha2011
MengmaoLaoShuYeShengMaoCha2011
tea