head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Pa Sha Shan Zhuan Cha, 2009 / Sheng puer
Charakteristika
Zelenohnědý  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list s bílým tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně květin s melounovou vlnkou a zelinkavým tónem. Středně silně slisovaný  list do cihly o váze 500g. Stáří čaje je 4 roky je z roku 2009 z jara. Maocha: Směs nejkvalitnějších, starých divokých čajovníků z pohoří Pa Sha - Vysoká hora. Zpracování: Tradiční ruční. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Pa Sha ( Pa Sha Shan ), jižní část Annin, založena Haiwan továrnou. Továrna: Haiwan tea industry. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Vynikající čajík.
Příprava
Přibližně 4g čaje na 100ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 10s až 5 minut. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžovo hnědá. Vůně je  jemná, květinová, nasládlá, povidlová, příjemná. Chuť je nasládlá, drsnější, ale ne nepříjemná, lehce trpká a okamžitě se měnící se ve sladkou. Citímě květinový i ovocný charakter. Na patře cítíme kvalitní natrpklý tón. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 1630Kč za kus/cihlu o váze 500g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Navozuje velmi příjemnou meditační a tvořivou náladu.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
MengPasha2009MengPasha2009
MengPasha2009
tea