head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Gua Gong Cha, Late 90´ / sheng puer
Charakteristika
Lístky hrají všemi odstíny hnědé. Velké hrubé listy, střední lístky i tipsy s občasnými větvičkami, voní naprosto úchvatně, je cítit charakter zralého pueru, jemná květinová vůně  se sladce dřevitými tóny. Čaj je lisován do tvaru žlutého - zlatého melounu - Jin Gua Cha o váze 500 g. Ochutnávám přibližně 20 let starý čaj, je z poloviny 90. let. Je to typ zeleného, ale již zralého Sheng Pu-Eru. Tradiční zpracování. Mao Cha: Původ lístků nezjištěn. Původ: Provincie Yunnan. Bližší oblast nezjištěna. Čaj zrál do roku 2006 v Simao a pak následně v Kunmingu. Je velice dobře skladovaný.
Příprava
Přibližně 7 g čaje na 10 0ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 10 s až 4 minuty. Čaj snese tak 7 a více nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čirá, tmavě hnědá, později světlejší. Vůně je jemná, příjemná, vznešená s lehkými tmavými tóny a s výrazným zralým květinovým a sladce dřevitým charakterem. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, velmi svěží, lehce květinová, tmavé chutě jsou velmi hladké, kulaté chuti se sladce zralou vegetální až ovocnou a kafrovou vlnkou na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s tmavě květinovým a dřevitým tmavým tónem se stopičkou kafru.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!  Koupeno v roce 2014. Cena byla cca 78 US za 500 g. Bez poštovného. Já měl k dispozici pouze vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 3., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
JinGua1990
JinGua1990
JinGua1990
tea