head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yibang Yang Pin Hao Mid 90´ Beeng Cha / sheng puer
Charakteristika
Lístky hrají všemi odstíny hnědé. Velké hrubé listy, střední lístky i tipsy s občasnými větvičkami, pocházejí ze starých čajových stromů, voní naprosto úchvatně, je cítit charakter zralého pueru, jemná květinová vůně  s dřevitými tóny. Čaj je lisován do koláče - Beeng cha. Ochutnávám přibližně 20 let starý čaj, je z poloviny 90tých let. Je to typ zeleného, ale již zralého Sheng Pu-Eru. Tradiční zpracování. Mao Cha: Staré čajové stromy, původ lístků nezjištěn. Původ: Provincie Yunnan. Bližší oblast nezjištěna. Továrna: Yibang Yang Pin Hao.
Příprava
Přibližně 7g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 7 a více nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob!!! Doporučuji dva oplachovací nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čirá, tmavě hnědá, později světlejší. Vůně je jemná, příjemná, vznešená s tmavými tóny a s  květinovým a dřevitým charakterem. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, velmi svěží, lehce květinová, tmavé chutě jsou velmi hladké, kulaté chuti se sladce dřevitou vlnkou na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s tmavě květinovým a dřevitým tmavým tónem. Tmavé tóny a příjemný pocit v ústech přetrvávají dlouho dobu.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!  Koupeno v roce 2013. Cena byla cca 9 US za 25g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 3.,6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Vyborný čaj v parných dnech. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin. Jeden z nejlepších sheng puerů co jsem kdy pil!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YibangYanPinHao1995
YibangYanPinHao1995
YibangYanPinHao1995
tea