head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Myanmar, Kokang, Barma, Mei Hua Beeng cha 2006 / sheng puer
Charakteristika
Barva listu hraje všemi odstíny zelené spolu s bílými tipsy. Středně velké lístky i s tipsy s občasnými větvičkami, pocházejí ze starých čajových stromů, voní naprosto úchvatně, je cítit charakter kvalitního sheng pueru, jemná květinová vůně  s dřevitými a ovocnými tóny. Ochutnávám téměř 10 let starý čajm který zrál do roku tamtéž. Koláček o hmotnosti 100 g, je velmi pevně lisovaný s logem továrny a na druhé straně je znak čaje. Sklizeň: Jaro 2006. Tradiční zpracování. Mao Cha: Staré stromové čajovníky z oblasti Myanmar, okresu Kokang, což je asi 20 km východně od čínských hranic a je to dnešní Barma, kde rostou staré čajovníky vynikající kvality. Původ: Okres Kokang, oblast Myanmar, Barma. Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste! Doporučuji na zrání, ale dá se pít již teď.
Příprava
Přibližně 4 g čaje na 100 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 10 s až 4 minuty. Čaj snese tak 5 a více nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čirá, jiskrně zelená. Vůně je silná, sladká, příjemná, vznešená, vegetální až ovocná. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová, vegetální s ovocnou a příjemně natrpklou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně květinovým a sladce ovocným tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 6,5 $ za kus/100 g. Plus poštovné z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně silně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 3., 6. a 7. čakru. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je vhodný pro nabuzení a dobrou náladu. Výborný čaj v parných dnech. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin, je to čaj plný energie- huigan neuvěřitelný!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MyanmarKokang2006

MyanmarKokang2006

MyanmarKokang2006

MyanmarKokang2006

tea