head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Naka Gu Hua Zhu Cha, 2012 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální s vlnkou po zahradním ovoci a květinách. Sbíráno tips a dva lístky. Čaj je lisován do bambusového stvolu o váze 500g  roce 2012 na podzim. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Sklizeň: Podzim 2012. Zpracování: Tradiční, ruční. Mao Cha se vloží do bambusového stvolu a napěchuje se jím. Bambusové stvoly nejsou starší než jeden rok. Bambusové stvoly se vloží na 6 - 7 minut do ohně, pak se slisují dřevenou tyčí a doplní novým listem, to se opakuje dokud není stvol plný ( cca 70 - 80 cm ). Maocha: Staré čajovníky v okolí vesnice Naka oblasti Meng Song v 2000 m. n. m. Původ: Provincie Yunnan, Meng Song, vesnice Naka. Moc dobrý čaj, vhodný na Kao Cha přípravu a zrání.
Příprava
Kao Cha způsob, přibližně 6g čaje na cca 200ml vložíme do speciální konvičky - Kao Cha Guan, kterou zahříváme nad plamenem, žárem ( kahan, uhlíky ), pak vložíme čaj a necháme opéci a rozvoněti, rovnoměrně pražíme a natřásáme, pak zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat cca 10s, možno pak ještě zalít do Kao Cha Guan - džbánku na Kao Cha přípravu, ale již nepražit nad ohněm. Nebo lze metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 1 až 3 nálevy, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a meruňkově ovocná. Chuť je nasládlá, plná, silnější, lehce dřevitá. Cítíme vegetální tóny s lehce trpkou, následně sladkou dochutí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, ovocný a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 818 Kč za kus 500g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Čaj má euforizující účinky a je velmi povzbuzující a omamný.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.NakaGuZhua2012
NakaGuZhua2012
NakaGuZhua2012
NakaGuZhua2012
tea