head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Nan Jian 702, Beeng Cha, 2012 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální s vlnkou po zahradním ovoci a květinách. Čaj je lisován v roce 2012, 20. 8. do koláčů o hmotnosti 380g. Ochutnávám rok starý čaj. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha:Směs z Wu Liang, Ai Lao a Lin Cang. Původ: Provincie Yunnan.
Příprava
Přibližně 6g čaje na cca 200ml vložíme do konvičky a zalijeme vroucí vodou. Doba louhování je od 10s po 1 minutu. Nálevů je cca 6. Nebo lze metodou na Kung Fu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a výrazná. Chuť je nasládlá, plná, silnější, lehce dřevitá. Cítíme vegetální tóny s lehkou květinovou vlnkou a kořeněným dozníváním. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, ovocný a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Kupováno v roce 2013.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
NanJian702_2012
NanJian702_2012
NanJian702_2012NanJian702_2012
NanJian702_2012NanJian702_2012
NanJian702_2012
NanJian702_2012
tea