head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Nan Nuo Shan 2005 / Čaj z pohoří Nan Nuo, Sheng Puer
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky jsou nasekáné, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, vegetální, nasládlá, po zahradním ovoci a květinách. Čaj je lisován v kamenných formách do koláčku o váze 357g na jaře 2005. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2005. Zpracování: Tradiční, ruční, list je nasekán záměrně. Maocha: Nemíchaná Mao Cha 100%, pohoří Nan Nuo - Bambusová pasta. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Nan Nuo. Továrna: Nannuoshan Tea Factory - Menghai Banzhang Tea Factory od roku 2005. 
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a ovocná. Chuť je nasládlá, lehká, příjemně květinová, lehce vegetální až lehce kořenitá, velmi příjemná ovocná chuť. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla cca 658Kč za kus/koláč 357g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
NanNuo2005
NanNuo2005
NanNuo2005
tea