head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net
Název
Nannuo Shan Gushu, Chawangshop, Xiao Beeng Cha 2016 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zelenobílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, velmi bohatá, příjemná, nasládlá, lehce vegetální, silněji sladce květinová. Čaj je slisován do malého koláče o hmotnosti 200 g. Sklizeň: Duben 2015, lisování prosinec 2016. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Staré Gu Shu čajové stromy z oblasti Nannuo Shan. Původ: Provincie Yunnan, Nannuo Shan, okolí vesnice Bama. Firma: Chawang Shop. Vynikající čaj.
Příprava
Přibližně 7 g čaje na cca 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 5 až 7 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zelenožlutá. Vůně je velmi silná, příjemná, sladce vegetální, silněji květinová. Chuť je velmi silná, zajímavá na počátku sladká a pak natrpklá, plná, příjemně lehce kořenitá. Dozvuk je plný, delší, vegetálně sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2017 byla 65 US plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Nannuo Gushuv2016

Nannuo Gushuv2016

Nannuo Gushuv2016

Nannuo Gushuv2016


tea