head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai Orange Dayi, Chitse Beeng Cha 2001 / Sheng Pu Er
Charakteristika
Hnědo zelený  list s výskytem bíle ochmýřených tipsů. Vůně je jemná, vznešená, s ovocnou a květinovou vlnkou zrání, kafrovým tónem. Velmi příjemná, omamná a čistá vůně. Čaj je lisován do koláče o hmotnosti 357g. Zpracování i použitý list je kvalitní. Čaj je z roku 2001, takže testuji 12 let starý čaj. Maocha: Určitý podíl Banzhang, divoké a staré čajovníky. Továrna: Meng Hai Tea Factory, brand Dayi. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Banzhang. Možno popíjet hned, nebo vhodný na další dozrávání. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 5-7g čaje vložíme konvičky cca 150ml a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 3 minuty. Čaj snese velmi mnoho nálevů. Rozhodně připravujte na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je  žluto oranžovo hnědá, čirá. Vůně je  jemná, nasládlá, se silnější ovocně kafrovou vlnkou, květinově svěží a neuvěřitelně bohatá. Chuť je nasládlá, velmi příjemná, ušlechtilá, po tmavém ovoci s melasovým tónem s vznešenou kafrovou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, zajímavý, s tmavými a květinovými chutěmi.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2013 byla utajena, měl jsem k dispozici jen 20g vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Ovlivňuje 1., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Pro zvláštní chvíle.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhovaný čaj.
OrangeDayi2001
OrangeDayi2001
OrangeDayi2001
tea