head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shuangli Jingmaishan, Xiao Beeng Cha 2010 / Čínský Shu Puer
Charakteristika
Hnědo zlatý list s občasným zlatým tipsem, lístky celé, někdy jen lehce zpřehýbané. Vůně je sladká, ořechově krémová, příjemná. Sklizeň: 2009, fermentován pomocí minerální vody. Čaj byl hydraulicky lisován do koláče o váze 100g, v roce 2010 na jaře v březnu ( 3.3. ). Je to typ tmavého shu Pu-Eru. Původ: Provincie Yunnan, Xishuangbanna, oblast Jingmai Shan. Továrna: Yezhuang Shuangli TF.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá až hnědá. Vůně je středně silná, příjemná, sladce ořechová, se stopou kakaa. Chuť je nasládlá, ořechově krémová, smetanová. Dozvuk je kratší, ořechově sladký, sládnoucí dále se stopou čokolády.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla cca 138kč za kus/100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Tmavý shu puer je znám jako čínský penicilín, má rozsáhlé zdravotní účinky na tělo i ducha.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ShuangliJingmaishan2010
ShuangliJingmaishan2010
ShuangliJingmaishan2010ShuangliJingmaishan2010
ShuangliJingmaishan2010
tea