head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sichuan Yibin Tuo Cha 100g, 2010 / Sheng Puer
Charakteristika
Hnědo zelenohnědý list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky, rolované i s vetvičkami. Vůně je jemná vegetální, trochu kořeněná, květinová s ovocným tónem. Volněji lisovaný list, do hnízda o váze 100 g. Je to čaj z provincie Sichuan, takže odlišný od klasického pueru, postup zpracování je stejný. Lisováno do tvaru hnízda - tuo cha o váze 100g. Čaj je z roku 2010, ochutnávám 4 roky starý čaj. Produkce: 2010. Původ: Provincie Sichuan. Továrna: Yibin TF.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10 s až 4 minuty. Pokud použijeme o 10 °C chladnější vodu, dosáhneme menší trpkosti. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová a vegetální. Chuť je nasládlá s decentní trpkostí, dosud neuhlazená, příjemná, odlišná od klasických puerů. Připomíná něco mezi klasickým zeleným čajem a oolongem typu TGY. Dozvuk je delší, trochu natrpklý a nakyslý, ale příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2014, kus 100 g za 208 kč.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2010SichuanYibin2010SichuanYibin
2010SichuanYibin
2010SichuanYibin
2010SichuanYibin
tea