head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Te Ji, Simao, Organic, San Cha 2017 / Tmavý shu puer
Charakteristika
Hnědočerný list. List je kvalitní, drobné velikosti. Vůně je oříšková, čokoládová, lehce květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Čaj je volně sypaný list - san cha. Te Ji je 2. nejvyšší listová třída. Čajovník variety Asamica. Organické pěstování, čaj má certifikát. Fermentace střední. Sklizeň duben 2017, fermentace téhož roku v létě, trvala 45 dní. Ochutnávám 2 roky starý čaj. Oblast: Simao, 1300 až 1350 m n. m., hory Ma Wei, západně od města Pu Er. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 7 g čaje na 100 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 30 s až 2 minuty. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědooranžová. Vůně je nasládlá, oříšková až květinová, příjemná. Chuť je hořkosladká, čokoládově nahořklá, lehce oříšková až krémová, velmi jemně květinová, moc příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí, čokoládový.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 6,5 US za 50 g plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak, že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
TeJiSimao2017shu

TeJiSimao2017shu


tea