head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bambus Pu Er, Wen Shan 2008, shu / Pu Er v bambusu
Charakteristika
Černo hnědý list i s větvičkami napěchovaný do stébla bambusu a uzavřen jemným papírem zmačkaným jako zátka, tím že je v stvolu bambusu tím získá krásnou vůni. Vůně je jemná, vegetální díky bambusu i květinová sladká a velmi specifická. Hmotnost čaje je cca 100g. Původ provincie Yunan, Wenshan. Čaj je z roku 2008, testuji tedy téměř 4 roky starý čajík. Čaj by měl ještě pár let zrát, ale velmi dobrý je již nyní.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Doporučuji nešetřit čajem.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je nasládlá, vznešeně zemitá, příjemná, květinová. Chuť je nasládlá, silná, plná a pro bamboo puer velmi specifická s jemným sladkým tónem pečených kaštanů. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický plný, moc příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla cca 259Kč za kus / 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! 

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
WenshanBamboo2008
WenshanBamboo2008
WenshanBamboo2008
tea