head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xia Guan  1998 / sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým ochmýřeným tipsem, dnes po 14 letech zrání hnědý, celé lístky různých velikostí. Na listech je Jin Hua - zlatý květ. Vůně je jemná lehce kafrová, vznešená.Čaj byl lisovaný do košů o hmotnosti cca 20kg. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování a receptura Xiaguan. Čaj je z roku 1998, ochutnávám 14 let starý dnes už archivní puer. Čaj je z továrny Xia Guan TF. Původ: Provincie Yunnan. Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste! Fantastický čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. U takto starého čaje se doporučují 2 oplachovací nálevy. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob!!!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, vznešená s kafrovou vlnkou. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, převládají zpočátku tmavé chutě s kafrovou vlnkou. Později je cítit lehce zelený charakter zralého pueru. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemným tmavším dozvukem a zelenou vlnkou.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!  Koupeno v roce 2012. Cena - ani se neptejte! :-)
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin. Jeden z nejlepších sheng puerů co jsem kdy pil!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XG1998
XG1998

XG1998
tea