head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xia Guan 8653, 1986-1988, Beeng Cha / sheng puer
Charakteristika
Lístky hrají všemi odstíny hnědé. Velké hrubé listy, střední lístky i tipsy s občasnými větvičkami, voní naprosto úchvatně, je cítit charakter zralého pueru, jemná květinová vůně  s dřevitými tóny s kafrovou vlnkou. Čaj je lisován do koláče Beeng Cha o váze 357g . Ochutnávám cca 30 let starý čaj. Na listech je vidět Jin Hua ( zlatý květ ). Je to typ zeleného, ale již zralého Sheng Pu-Eru. Tradiční zpracování. Mao Cha: Receptura Xiaguan 8653. Původ: Provincie Yunnan. Továrna: Xia Guan TF. Moc dobrý a prakticky nedostupný čaj!
Příprava
Přibližně 4g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 7 a více nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob!!!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čirá, jiskrně hnědá. Vůně je jemná, příjemná, vznešená s tmavými tóny a s  květinovým a dřevitým charakterem na pozadí kafrová vlnka. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová, tmavé chutě jsou velmi hladké, kafrová vlnka je také cítit. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně květinovým a sladce dřevitým tmavým tónem. Velmi příjemně a dlouze doznívají, pak se pozvolna mění v tmavé tóny a evokují příjemný dlouhotrvající pocit v ústech. Tento čaj jsem měl jen jako 5g vzorek, musím říci, že mne trochu zklamal. Tělo bylo trochu nevýrazné i dochuť. Energie měl dost, ale jinak kvalita versus cena opravdu bída.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!  Koupeno v roce 2012. Cena téměř 30 000 kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 3.,6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Vyborný čaj v parných dnech. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin. 

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XG8653_1980
XG8653_1980
XG8653_1980
tea