head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Zheng Shan, Xiaguan 2001 Beeng Cha / Čínský čaj, sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé lístky nebo jen lehce trhané sem tam větvička. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev a lehké banánové vůně. Lisovaný do koláče. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z  roku 2001, ochutnávám tedy 11 let starý čajík. Mao Cha: Čajovníky z pohoří Yiwu. Původ: Yunnan, pohoří a  Yiwu. Továrna: Xiaguan TF. Vynikající čaj! Jedná se o privátní objednávku, udělanou v Xia Guan TF.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 - 99°C, necháme louhovat asi 10s  až po dobu 2 minut. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, lehce kafrová, lehce kořeněná. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny květin a ostružin, patrná stopa zrání. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 nebyla známa, měl jsem jen vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XG2001YiWuZhengShan
XG2001YiWuZhengShan
XG2001YiWuZhengShan
tea