head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Xiao Fa Tuo, FT 7513-10, Tuo Cha 2010 / Tmavý Shu Puer
Charakteristika
Černohnědý list s slisovaný do hnízda tuocha. List je středně velký celý a kvalitní. Vůně je jemná, ušlechtile sladká a jemně zemitá. Jedná se o vynikající  kvalitu jak čaje tak zpracování. Čaj je slisován do hnízda o hmotnosti 100 g. Tyto série Xiao Fa Tuo jsou určeny do Francie, jsou baleny v těchto papírových krabičkách. Většinou se používal na tyto Xiao Fa Tuo materiál z Lincang, ale pro tento rok 2010, je to směs z Menghai, proto je zcela jiná a vynikající! Mao Cha: Kultivované čajovníky z oblasti Meng Hai. Sklizeň: Jaro 2010. Produkce: 26.4. 2010. Původ: oblast Meng Hai. Fermentace je velmi povedená, silnější. Továrna: Xiaguan TF. Čaj může ještě dozrávat, ale lze jej pít již nyní.
Příprava
 
Asi 5 g čaje na 100 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99 °C, necháme louhovat 15/10/25/40 s....
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědočervená. Vůně je jemná, příjemná, čokoládová s lehkou zemitostí. Chuť je nasládlá, příjemná, ořechově sladká s nepatrnou kyselinkou na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2016 byla 5,5 US za kus o hmotnosti 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XG2010XiaoFaTuo

XG2010XiaoFaTuo

XG2010XiaoFaTuo

tea