head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan, San Cha 2006 / Čínský heicha, shu puer
Charakteristika
Černohnědý list s zlatavým tipsem. List je jemný, drobný, vysoký podíl tipsů. Vůně je jemná, kouzelná, ušlechtile sladká, čokoládová velmi jemně zemitá. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Třída listu je 1-3. Sklizeň: Asi 2005, tento rok byla provedena fermentace. Produkce byla v květnu 2006. Čaj byl zabalen do plastového pytlíku a pak papírové krabičky, hmotnost krabičky je 100 g. Původ: Oblast Lincang a Simao. Továrna: Xiaguan Tea Factory. Čaj je vhodný na okamžité popíjení.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99 °C, necháme louhovat asi 15 s až 6 minut. Čaj snese tak 6 nálevů a více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědočerná později s odstínem červené. Vůně je jemná, příjemná, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, jemná, cítíme hořkou čokoládu se stopičkou skořice. Dozvuk je delší, příjemně sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2018 byla 13 US plus pošta z Číny za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na kdykoliv, vynikající je na zimní rána. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou náladu, nastartuje nás pro zimní den. Vhodný  také pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Xiaguan2006SanCha

Xiaguan2006SanCha

Xiaguan2006SanCha


tea